OneWeb запускатиме супутники з Ілоном Маском замість «Роскосмосу»

Британська компанія OneWeb уклала угоду про запуск супутників із американською SpaceX, яка дозволить їй відновити запуск супутників на орбіту після припинення договору з «роскосмосом».

Об этом сообщает Роспресс

Перший спільний запуск очікується вже 2022 року.

«Запуск додасть до загального орбітального угруповання OneWeb, яке нині налічує 428 супутників, або 66% флоту. Мережа OneWeb забезпечує високошвидкісне глобальне підключення з низьким часом очікування. Завдяки цим планам запуску ми знаходимося на шляху до завершення створення нашого повного парку супутників та забезпечення надійного, швидкого та безпечного зв’язку по всьому світу», — повідомляє OneWeb.

Співпраця «роскосмосу» та OneWeb була призупинена на тлі загострення геополітичної напруги та обміну взаємними санкціями. Другого березня глава "роскосмосу" дмитро рогозін заявив, що держкорпорація може скасувати запланований на 5 березня пуск супутників компанії OneWeb з Байконура, якщо не отримає гарантій, що їх не будуть використовувати у військових цілях, а 3 березня OneWeb, у свою чергу, оголосила, що зупиняє запуски своїх супутників із космодрому Байконур.


Источник: Компромат